Web For You

Vyzkoušejte něco nového a neobvyklého

VM - Shopping cart

 x 

košík je prázdný

VM - Search in Shop

VM - Currencies SelectorVM - Manufacturer

Co znamená SEO, a proč se dělá?

SEO je zkratka z anglického Search Engine Optimization.

Ve zkratce se jedná o soubor metod a technologií, které se aplikují na Vaše webové stránky tak, aby se zlepšila jejich

viditelnost (pozice ve výsledcích hledání ve vyhledávačích).

 

Obecně se SEO dělí na tzv. "On-page faktory" (tj. úpravy přímo na webových stránkách) a na "Off-page faktory" (tj. vše co se provádí za účelem zviditelnění webu, ale nedá se, a neprovádí se přímo na Vašich webových stránkách).

 

Další rovinou dělení SEO by mohlo být tzv. "Black Hat SEO" a "White Hat SEO".

Názvy těchto metod vycházejí z klasických amerických westernů, kdy se na základě barvy klobouku vždy dal rozeznat zločinec (černý klobouk) od hlavního nebo jiného hrdiny (bílý klobouk), který nehrál ve filmu negativní roli.

 

Z výše uvedeného tedy vyplívá, že "Black Hat SEO" je souhrn ne úplně čistých až podvodných technik. Tyto techniky mohou vést ke krátkodobému zlepšení pozice ve vyhledávačích, ale obvykle jsou vyhledávači velmi rychle objeveny a následně penalizovány, což ve výsledku znamená zhoršení pozice ve výsledcích hledání provedených na konkrétním vyhledávači. Toto později vede obvykle také k penalizaci - zhoršení výsledné pozice Vašeho webu či skóre na delší dobu.

 

Naopak "White Hat SEO" jsou ty správné techniky a metody, které je potřeba používat a mít na paměti již při vytváření webu, anebo při jeho pozdější optimalizaci.

 

Protože si vážím úsilí jak klientů tak svého vlastního, techniky "Black Hat SEO" zásadně nepoužívám.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.